Web adaptech.cz používá cookies. Tuto funkcionalitu používá k základnímu fungování, sběru statistických informací (např. návštěvnost) a zároveň ke zjednodušení při práci se sociálními sítěmi. Nastavení ukládání cookies můžete kdykoliv změnit zde
Telefon:
+420 605 345 345
 

Novinky

(Čt 14. 10. 2021)

Stále se zlepšujeme i na základě vašich podnětů! V našem konfigurátoru počítačových pomůcek naleznete…

(St 13. 10. 2021)

V tomto historickém okénku se zaměříme na terminologii, která už po dobu takřka čtvrt století provází…

(Út 5. 10. 2021)

V dnešní novince si blíže představíme pojem „SMA“, s kterým se můžete mimo jiné setkat při objednávce…

 

Sociálně

AOS jako prevence proti virům

7. 7. 2017 | Jiří Fenz

Krom prevence proti problémům s nastavením systému Windows, ztráty dat či např. potížím s odinstalací nežádoucího software může systém AOS výborně sloužit i jako sekundární ochrana proti virům.

Téma virů je v současnosti čím dál častěji zmiňovanou záležitostí. Příkladem může být virus Wanna cry, jenž provádí šifrování disku C a za navrácení do původního stavu požaduje od uživatele peníze. Pokud je uživatel vybaven systémem AOS a pravidelně zálohuje svůj systém, není v případě napadení virem nic jednoduššího, než obnovit systém ze zálohy. Tím dojde ke kompletnímu přepsání disku C. Systém je vrácen do stavu, v němž se nacházel v době vytvoření zálohy, čímž pádem se v něm nenachází ani uvedený virus.

Tento postup je mnohdy jednodušší a rozhodně efektivnější, než leckdy marné pokusy vyléčit virus pomocí některého antivirového řešení. Jedinou podmínkou pro funkčnost tohoto postupu je pravidelné a uvážlivé vytváření uživatelských záloh systémem AOS. Uvážlivostí mám na mysli hlavně ujištění se, že před vytvořením zálohy systém bez problémů funguje. Pokud tomu tak je, nic nebrání jeho jednoduchému a efektivnímu obnovení v případě výše uvedených problémů. Pokud nastane situace, kdy uživatelská záloha rovněž např. obsahuje virus či některý jiný problém, uživatel má stále možnost obnovit počítač do výchozího stavu a zajistit tak i nadále jeho funkčnost a použitelnost.

Zpět