Web adaptech.cz používá cookies. Tuto funkcionalitu používá k základnímu fungování, sběru statistických informací (např. návštěvnost) a zároveň ke zjednodušení při práci se sociálními sítěmi. Nastavení ukládání cookies můžete kdykoliv změnit zde
Telefon:
+420 605 345 345
 

Novinky

(Čt 10. 6. 2021)

Tato verze, vydaná 1. června, se soustřeďuje na čtení textu, nechybí ale ani množství obecných vylepšení…

(Po 17. 5. 2021)

Společnost Adaptech s potěšením oznamuje, že je na světě další aktualizace softwaru telefonů Kapsys…

(St 5. 5. 2021)
Představíme vám a otestujeme několik nejpoužívanějších aplikací pro platformu iOS a jejich alternativy.
 

Sociálně

AOS jako prevence proti virům

7. 7. 2017 | Jiří Fenz

Krom prevence proti problémům s nastavením systému Windows, ztráty dat či např. potížím s odinstalací nežádoucího software může systém AOS výborně sloužit i jako sekundární ochrana proti virům.

Téma virů je v současnosti čím dál častěji zmiňovanou záležitostí. Příkladem může být virus Wanna cry, jenž provádí šifrování disku C a za navrácení do původního stavu požaduje od uživatele peníze. Pokud je uživatel vybaven systémem AOS a pravidelně zálohuje svůj systém, není v případě napadení virem nic jednoduššího, než obnovit systém ze zálohy. Tím dojde ke kompletnímu přepsání disku C. Systém je vrácen do stavu, v němž se nacházel v době vytvoření zálohy, čímž pádem se v něm nenachází ani uvedený virus.

Tento postup je mnohdy jednodušší a rozhodně efektivnější, než leckdy marné pokusy vyléčit virus pomocí některého antivirového řešení. Jedinou podmínkou pro funkčnost tohoto postupu je pravidelné a uvážlivé vytváření uživatelských záloh systémem AOS. Uvážlivostí mám na mysli hlavně ujištění se, že před vytvořením zálohy systém bez problémů funguje. Pokud tomu tak je, nic nebrání jeho jednoduchému a efektivnímu obnovení v případě výše uvedených problémů. Pokud nastane situace, kdy uživatelská záloha rovněž např. obsahuje virus či některý jiný problém, uživatel má stále možnost obnovit počítač do výchozího stavu a zajistit tak i nadále jeho funkčnost a použitelnost.

Zpět