Web adaptech.cz používá cookies. Tuto funkcionalitu používá k základnímu fungování, sběru statistických informací (např. návštěvnost) a zároveň ke zjednodušení při práci se sociálními sítěmi. Nastavení ukládání cookies můžete kdykoliv změnit zde
Telefon:
+420 605 345 345
 

Novinky

(Čt 14. 10. 2021)

Stále se zlepšujeme i na základě vašich podnětů! V našem konfigurátoru počítačových pomůcek naleznete…

(St 13. 10. 2021)

V tomto historickém okénku se zaměříme na terminologii, která už po dobu takřka čtvrt století provází…

(Út 5. 10. 2021)

V dnešní novince si blíže představíme pojem „SMA“, s kterým se můžete mimo jiné setkat při objednávce…

 

Sociálně

Problémy s mobilním Facebookem a jejich řešení

21. 10. 2020 | Tomáš Hromádka

Používáte na počítači sociální síť Facebook a jste nevidomí? V tom případě s největší pravděpodobností využíváte odlehčenou verzi jejich stránek, tzv. mobilní verzi na adrese https://m.facebook.com.

Stránka na této adrese doznala před pár dny určitých změn, které nemusí každému vyhovovat, a my vám přinášíme řešení, které vás vrátí na stránku, na kterou jste byli zvyklí.

Způsoby používání

Existují dva způsoby, jak k mobilní verzi svých stránek Facebook přistupuje:

  1. Základní nejjednodušší verze obsahuje nejméně grafiky, není datově náročná a nepodporuje přehrávání streamovaných videí. Svým uspořádáním je nejpřehlednější pro uživatele čteček obrazovky. Tato verze se až donedávna zobrazovala po zadání adresy https://m.facebook.com v prohlížečích Mozilla Firefox a Internet Explorer.
  2. Dotyková verze je optimalizovaná pro chytré telefony a moderní prohlížeče, umožňuje přehrávání streamovaných videí. Pro nevidomé však může působit nepřehledně a procházení příspěvků na ní není zdaleka tak rychlé a efektivní. Tato verze se zobrazuje po zadání adresy https://m.facebook.com v prohlížeči Google Chrome, v ostatních prohlížečích ji lze zobrazit zadáním adresy https://mtouch.facebook.com.

Co se stalo

Před nedávnem se však i po zadání adresy https://m.facebook.com v prohlížeči Mozilla Firefox začala zobrazovat ona dotyková verze namísto té základní. V prohlížeči Internet Explorer se po zadání adresy https://m.facebook.com zobrazí informace, že web, na který se snažíte přejít, nefunguje v Internet Exploreru a automaticky se otevře prohlížeč Microsoft Edge se zobrazenou dotykovou verzí stránek.

Řešení problému

Řešení této situace je naštěstí velmi jednoduché. Existuje totiž ještě jedna adresa, která vždy otevře základní verzi mobilních stránek Facebooku. Proto chcete-li i nadále procházet Facebook pomocí základní mobilní verze, používejte odteď adresu https://mbasic.facebook.com namísto https://m.facebook.com. Uživatelům Internet Exploreru se sice stále bude Facebook otevírat v prohlížeči Microsoft Edge, ale alespoň v základní mobilní verzi, která je nejlépe přístupná.

Zpět