Web adaptech.cz používá cookies. Tuto funkcionalitu používá k základnímu fungování, sběru statistických informací (např. návštěvnost) a zároveň ke zjednodušení při práci se sociálními sítěmi. Nastavení ukládání cookies můžete kdykoliv změnit zde
Telefon:
+420 605 345 345
 

Novinky

(Čt 14. 10. 2021)

Stále se zlepšujeme i na základě vašich podnětů! V našem konfigurátoru počítačových pomůcek naleznete…

(St 13. 10. 2021)

V tomto historickém okénku se zaměříme na terminologii, která už po dobu takřka čtvrt století provází…

(Út 5. 10. 2021)

V dnešní novince si blíže představíme pojem „SMA“, s kterým se můžete mimo jiné setkat při objednávce…

 

Sociálně

SuperNova a ScreenReader 17.05: podpora Microsoft Office a dalších nejpoužívanějších aplikací

22. 11. 2018 | Petr Řehák

Předevčírem vydaná verze produktů Dolphin SuperNova a ScreenReader se soustřeďuje především na podporu a opravy pro nejpoužívanější verze aplikací sady Microsoft Office, ale najdou se i další opravy.

NOVINKA: Podpora pro aplikace sady Microsoft Office 2019

OPRAVA: Věrné vyhlazení v aplikacích Office 365

Následkem aktualizace sady Office 365 docházelo k narušování zvětšeného textu programu SuperNova v rozbalovacích nabídkách a kalendáři aplikace Microsoft Outlook. Tyto problémy byly nyní opraveny.

OPRAVA: čtení a zvýrazňování v aplikaci Excel 2016

Někteří zákazníci se setkávali s problémy, kdy při úpravě buňky nebyl správně čten obsah buňky a chybělo zvýraznění kurzoru. Oba tyto problémy byly nyní vyřešeny.

OPRAVA: pád v přítomnosti více grafických karet

Byla zařazena oprava pro zákazníky provozující SuperNovu na počítačích s více grafickými kartami. V takovém případě mohlo docházet k pádům při spouštění programu.

OPRAVA: Chrome

  • Nedávná aktualizace webového prohlížeče Chrome 70 přivodila problémy všem uživatelům, kteří se pokoušeli zadávat text do vyhledávacího pole na webu Google. Docházelo k náhlému přechodu z formulářového režimu do režimu Dolphin kurzoru. Verze 17.05 již s tímto změněným chováním Chromu počítá.
  • Přepínací tlačítka v nastavení Chromu nebyla ohlašována.
  • Dolphin kurzor přeskakoval horní řádek tlačítek na stránce potvrzení přihlášení do účtu Office 365.

OPRAVA: Režim hosta nepracoval ve Windows 7

Byla zařazena oprava pro uživatele, kteří si stěžovali na nefunkčnost režimu hosta v edici SuperNova USB po zasunutí do počítače se systémem Windows 7.

OPRAVA: EnterpriseConfig v edici SuperNova Enterprise

Uživatelé edice SuperNova Enterprise, kteří použili nástroj EnterpriseConfig k exportování registru na 64bitových systémech, hlásili, že byla vyexportována nesprávná nastavení. Tento problém byl opraven.

OPRAVA: Pošta ve Windows 10

Po aktualizaci společnosti Microsoft pro aplikaci Pošta přestala SuperNova správně sledovat zvětšení a číst text aplikace. Tento problém byl vyřešen.

Demoverzi produktů SuperNova a Dolphin ScreenReader si můžete jako vždy stáhnout ze sekce Ke stažení na našem webu. Pro majitele licence verze 17 je tato aktualizace zdarma.

Zpět