Web adaptech.cz používá cookies. Tuto funkcionalitu používá k základnímu fungování, sběru statistických informací (např. návštěvnost) a zároveň ke zjednodušení při práci se sociálními sítěmi. Nastavení ukládání cookies můžete kdykoliv změnit zde
Telefon:
+420 605 345 345
 

Novinky

(Čt 10. 6. 2021)

Tato verze, vydaná 1. června, se soustřeďuje na čtení textu, nechybí ale ani množství obecných vylepšení…

(Po 17. 5. 2021)

Společnost Adaptech s potěšením oznamuje, že je na světě další aktualizace softwaru telefonů Kapsys…

(St 5. 5. 2021)
Představíme vám a otestujeme několik nejpoužívanějších aplikací pro platformu iOS a jejich alternativy.
 

Sociálně

Zajištění používání klasického Skypu bez neustálých výzev k aktualizaci na novou verzi jeho rozhraní? Víme, jak na to!

16. 7. 2018 | Jiří Fenz

Možná jste si všimli, že vás Skype v poslední době čím dál častěji vyzývá k jeho aktualizaci na novou, leč naneštěstí z hlediska odečítačů obrazovky ne příliš dobře použitelnou verzi 8.xx.

Navíc dialog, vyzývající ke zmíněné aktualizaci, na první pohled vypadá jako běžná nabídka aktualizace v rámci stávající verze Classic. To, že se ve skutečnosti jedná o přechod na novou verzi celého rozhraní, se uživatel dozví až po pečlivém přečtení zmíněného okna.

Vzhledem k tomu, že tato tendence společnosti Microsoft nás hlavně z důvodu nepříliš dobré přístupnosti nového rozhraní Skypu netěší, našli jsme řešení, jež zcela zakáže veškeré aktualizace Skypu verze 7.xx, a to včetně příslušných položek jeho hlavní nabídky. Výsledkem tohoto procesu je stav, kdy veškeré aktualizace Skypu musí zajistit jeho uživatel manuální instalací příslušné verze.

A jak na to?

  1. Ujistěte se, že ve vašem počítači je instalován Skype verze 7.xx, ideálně 7.41.0.101. Pokud tomu tak není, odinstalujte všechny ostatní verze Skypu a nainstalujte výše uvedenou verzi. Získat ji lze zde.
  2. Stáhněte a s oprávněními správce spusťte skript DisableSkypeUp­dater.vbs. Stáhne se soubor DisableSkypeUp­dater.zip, uvnitř kterého je slíbený skript. Po zodpovězení příslušného dotazu dojde k automatickému zakázání výzev pro aktualizaci Skypu verze 7.xx, nejnovější je verze 7.41.0.101 viz vý­še.
  3. Užívejte si všech možností, jež nabízí Skype ve verzi Classic, nyní již bez rušivých výzev k aktualizaci na novou verzi jeho rozhraní.

Přeji příjemnou a ničím nerušenou práci s aplikací Skype.

Zpět