Web adaptech.cz používá cookies. Tuto funkcionalitu používá k základnímu fungování, sběru statistických informací (např. návštěvnost) a zároveň ke zjednodušení při práci se sociálními sítěmi. Nastavení ukládání cookies můžete kdykoliv změnit zde
Telefon:
+420 605 345 345
 

Novinky

(St 5. 5. 2021)
Představíme vám a otestujeme několik nejpoužívanějších aplikací pro platformu iOS a jejich alternativy.
(Po 3. 5. 2021)

K 29.4.2021 jsme aktualizovali a doplnili nabídku výhodných setů kamerových lup pro školy. Nově v…

(Po 3. 5. 2021)

V dnešní novince si představíme aplikaci Klubovna, první, neoficiální, ale plně funkční aplikaci…

 

Sociálně

Zajištění používání klasického Skypu bez neustálých výzev k aktualizaci na novou verzi jeho rozhraní? Víme, jak na to!

16. 7. 2018 | Jiří Fenz

Možná jste si všimli, že vás Skype v poslední době čím dál častěji vyzývá k jeho aktualizaci na novou, leč naneštěstí z hlediska odečítačů obrazovky ne příliš dobře použitelnou verzi 8.xx.

Navíc dialog, vyzývající ke zmíněné aktualizaci, na první pohled vypadá jako běžná nabídka aktualizace v rámci stávající verze Classic. To, že se ve skutečnosti jedná o přechod na novou verzi celého rozhraní, se uživatel dozví až po pečlivém přečtení zmíněného okna.

Vzhledem k tomu, že tato tendence společnosti Microsoft nás hlavně z důvodu nepříliš dobré přístupnosti nového rozhraní Skypu netěší, našli jsme řešení, jež zcela zakáže veškeré aktualizace Skypu verze 7.xx, a to včetně příslušných položek jeho hlavní nabídky. Výsledkem tohoto procesu je stav, kdy veškeré aktualizace Skypu musí zajistit jeho uživatel manuální instalací příslušné verze.

A jak na to?

  1. Ujistěte se, že ve vašem počítači je instalován Skype verze 7.xx, ideálně 7.41.0.101. Pokud tomu tak není, odinstalujte všechny ostatní verze Skypu a nainstalujte výše uvedenou verzi. Získat ji lze zde.
  2. Stáhněte a s oprávněními správce spusťte skript DisableSkypeUp­dater.vbs. Stáhne se soubor DisableSkypeUp­dater.zip, uvnitř kterého je slíbený skript. Po zodpovězení příslušného dotazu dojde k automatickému zakázání výzev pro aktualizaci Skypu verze 7.xx, nejnovější je verze 7.41.0.101 viz vý­še.
  3. Užívejte si všech možností, jež nabízí Skype ve verzi Classic, nyní již bez rušivých výzev k aktualizaci na novou verzi jeho rozhraní.

Přeji příjemnou a ničím nerušenou práci s aplikací Skype.

Zpět