Web adaptech.cz používá cookies. Tuto funkcionalitu používá k základnímu fungování, sběru statistických informací (např. návštěvnost) a zároveň ke zjednodušení při práci se sociálními sítěmi. Nastavení ukládání cookies můžete kdykoliv změnit zde
Telefon:
+420 605 345 345
 

Novinky

(Čt 14. 10. 2021)

Stále se zlepšujeme i na základě vašich podnětů! V našem konfigurátoru počítačových pomůcek naleznete…

(St 13. 10. 2021)

V tomto historickém okénku se zaměříme na terminologii, která už po dobu takřka čtvrt století provází…

(Út 5. 10. 2021)

V dnešní novince si blíže představíme pojem „SMA“, s kterým se můžete mimo jiné setkat při objednávce…

 

Sociálně

SuperNova 17.02 se zaměřuje na podporu aplikací Google Chrome a Pošta pro Windows 10

28. 5. 2018 | Petr Řehák

Dne 24. května společnost Dolphin oznámila dostupnost nové hlavní verze 17 svých produktů SuperNova a Dolphin ScreenReader. Hlavní novinkou je podpora webového prohlížeče Google Chrome a aplikace Pošta systému Windows 10. Jedná se o placenou verzi.

Podpora webového prohlížeče Google Chrome

Dolphin SuperNova kompatibilní s prohlížečem Google Chrome

SuperNova 17 nyní podporuje celosvětově nejoblíbenější webový prohlížeč Google Chrome. Jste-li uživatelem produktu Dolphin, můžete na prohlížeč Chrome přejít bez potíží; zážitek z prohlížení webu bude stejný, ať používáte zvětšení, hlasový výstup nebo braillský výstup.

Kurz online: Prohlížení webu v aplikaci Google Chrome

Podpora pro aplikaci Pošta

Součástí programů SuperNova a ScreenReader 17 je i podpora nativní aplikace Pošta systému Windows 10.

Kurz online: Používání aplikace Pošta systému Windows 10

Položte otázku technické podpoře

Dotazy týkající se podpory produktů lze nyní zasílat oddělení technické podpory společnosti Dolphin přímo z prostředí programů SuperNova a ScreenReader 17. Případně je zde také fórum společnosti Dolphin, kam mohou všichni uživatelé produktů SuperNova a ScreenReader směřovat veškeré obecnější dotazy. Na toto fórum vede nyní také odkaz z nabídky Nápověda programů SuperNova a ScreenReader. Mějte na paměti, že dotazy na technickou podporu Dolphin přicházející ze zemí mimo Velké Británie mohou být předávány místním autorizovaným prodejcům produktů Dolphin v příslušných zemích.

Nové knihovny přístupných knih a novin

Na kartě Média programů SuperNova a ScreenReader nyní naleznete čtyři nové knihovny: NBH Hamburg (Německo), CBB (Nizozemí), CAMI (USA) a ATZ (Německo).

Kompatibilita s nejnovějšími braillskými displeji

Uživatele Braillova písma může těšit, že programy SuperNova a ScreenReader nyní podporují nejnovější braillské řádky HumanWare Brailliant BI 14 a Harpo BraillePen 14.

Podpora 64bitového systému Windows Server 2016

Organizace zajišťující funkce zvětšení, hlasového a braillského výstupu skrze své servery mohou nyní přejít na verzi 17 Enterprise programu SuperNova. Nová nastavení v nástroji Enterprise Configuration Tool zjednodušují instalaci a nadcházející podporu správcům sítí.

Kompatibilita funkce Připojit a Zobrazit se zařízením LVI MagniLink

Prohlížejte si a zvětšujte dokumenty nebo tabuli pomocí funkce Připojit a zobrazit programu SuperNova – nově s podporou přenosných lup MagniLink od společnosti Low Vision International.

Oznámení programu SuperNova

Přijímejte oznámení přímo do ovládacího panelu programu SuperNova. Nyní se tak snadno dovíte o veškerých vážných problémech, které by vás mohly ohrozit.

Další novinky programů SuperNova a ScreenReader verze 17

  • Nové nastavení přidávající krátkou prodlevu do funkce ohlašování textu pod ukazatelem myši. Přejděte do menu Hlas > Obecné volby ohlašování a vyberte si požadovanou délku prodlevy od žádné do pěti sekund.
  • Nové nastavení zakazující ohlašování mezer. Nastavení naleznete v dialogovém okně Hlas > Odezva při psaní.
  • Instalační program verze 17 nyní zobrazuje doprovodné textové instrukce ve zvětšeném písmu. Instalace je tak nyní přístupná pro uživatele s různými stupni zrakového postižení.
  • Čtečka knih nyní umožňuje ovládání rychlosti čtení knih obsahujících pouze zvukový záznam.
  • V editačních oblastech aplikace Excel 2013 a 2016 nyní hlasový výstup oznamuje správné informace při pohybu pomocí standardních kláves systému Windows.

UPOZORNĚNÍ: programy SuperNova a ScreenReader verze 16 se již nadále aktivně nevyvíjí a nebudou pro ně k dispozici žádné aktualizace.

Zpět