Web adaptech.cz používá cookies. Tuto funkcionalitu používá k základnímu fungování, sběru statistických informací (např. návštěvnost) a zároveň ke zjednodušení při práci se sociálními sítěmi. Nastavení ukládání cookies můžete kdykoliv změnit zde
Telefon:
+420 605 345 345
 

Novinky

(Čt 10. 6. 2021)

Tato verze, vydaná 1. června, se soustřeďuje na čtení textu, nechybí ale ani množství obecných vylepšení…

(Po 17. 5. 2021)

Společnost Adaptech s potěšením oznamuje, že je na světě další aktualizace softwaru telefonů Kapsys…

(St 5. 5. 2021)
Představíme vám a otestujeme několik nejpoužívanějších aplikací pro platformu iOS a jejich alternativy.
 

Sociálně

SuperNova 17.02 se zaměřuje na podporu aplikací Google Chrome a Pošta pro Windows 10

28. 5. 2018 | Petr Řehák

Dne 24. května společnost Dolphin oznámila dostupnost nové hlavní verze 17 svých produktů SuperNova a Dolphin ScreenReader. Hlavní novinkou je podpora webového prohlížeče Google Chrome a aplikace Pošta systému Windows 10. Jedná se o placenou verzi.

Podpora webového prohlížeče Google Chrome

Dolphin SuperNova kompatibilní s prohlížečem Google Chrome

SuperNova 17 nyní podporuje celosvětově nejoblíbenější webový prohlížeč Google Chrome. Jste-li uživatelem produktu Dolphin, můžete na prohlížeč Chrome přejít bez potíží; zážitek z prohlížení webu bude stejný, ať používáte zvětšení, hlasový výstup nebo braillský výstup.

Kurz online: Prohlížení webu v aplikaci Google Chrome

Podpora pro aplikaci Pošta

Součástí programů SuperNova a ScreenReader 17 je i podpora nativní aplikace Pošta systému Windows 10.

Kurz online: Používání aplikace Pošta systému Windows 10

Položte otázku technické podpoře

Dotazy týkající se podpory produktů lze nyní zasílat oddělení technické podpory společnosti Dolphin přímo z prostředí programů SuperNova a ScreenReader 17. Případně je zde také fórum společnosti Dolphin, kam mohou všichni uživatelé produktů SuperNova a ScreenReader směřovat veškeré obecnější dotazy. Na toto fórum vede nyní také odkaz z nabídky Nápověda programů SuperNova a ScreenReader. Mějte na paměti, že dotazy na technickou podporu Dolphin přicházející ze zemí mimo Velké Británie mohou být předávány místním autorizovaným prodejcům produktů Dolphin v příslušných zemích.

Nové knihovny přístupných knih a novin

Na kartě Média programů SuperNova a ScreenReader nyní naleznete čtyři nové knihovny: NBH Hamburg (Německo), CBB (Nizozemí), CAMI (USA) a ATZ (Německo).

Kompatibilita s nejnovějšími braillskými displeji

Uživatele Braillova písma může těšit, že programy SuperNova a ScreenReader nyní podporují nejnovější braillské řádky HumanWare Brailliant BI 14 a Harpo BraillePen 14.

Podpora 64bitového systému Windows Server 2016

Organizace zajišťující funkce zvětšení, hlasového a braillského výstupu skrze své servery mohou nyní přejít na verzi 17 Enterprise programu SuperNova. Nová nastavení v nástroji Enterprise Configuration Tool zjednodušují instalaci a nadcházející podporu správcům sítí.

Kompatibilita funkce Připojit a Zobrazit se zařízením LVI MagniLink

Prohlížejte si a zvětšujte dokumenty nebo tabuli pomocí funkce Připojit a zobrazit programu SuperNova – nově s podporou přenosných lup MagniLink od společnosti Low Vision International.

Oznámení programu SuperNova

Přijímejte oznámení přímo do ovládacího panelu programu SuperNova. Nyní se tak snadno dovíte o veškerých vážných problémech, které by vás mohly ohrozit.

Další novinky programů SuperNova a ScreenReader verze 17

  • Nové nastavení přidávající krátkou prodlevu do funkce ohlašování textu pod ukazatelem myši. Přejděte do menu Hlas > Obecné volby ohlašování a vyberte si požadovanou délku prodlevy od žádné do pěti sekund.
  • Nové nastavení zakazující ohlašování mezer. Nastavení naleznete v dialogovém okně Hlas > Odezva při psaní.
  • Instalační program verze 17 nyní zobrazuje doprovodné textové instrukce ve zvětšeném písmu. Instalace je tak nyní přístupná pro uživatele s různými stupni zrakového postižení.
  • Čtečka knih nyní umožňuje ovládání rychlosti čtení knih obsahujících pouze zvukový záznam.
  • V editačních oblastech aplikace Excel 2013 a 2016 nyní hlasový výstup oznamuje správné informace při pohybu pomocí standardních kláves systému Windows.

UPOZORNĚNÍ: programy SuperNova a ScreenReader verze 16 se již nadále aktivně nevyvíjí a nebudou pro ně k dispozici žádné aktualizace.

Zpět