Web adaptech.cz používá cookies. Tuto funkcionalitu používá k základnímu fungování, sběru statistických informací (např. návštěvnost) a zároveň ke zjednodušení při práci se sociálními sítěmi. Nastavení ukládání cookies můžete kdykoliv změnit zde
Telefon:
+420 605 345 345
 

Novinky

(Čt 10. 6. 2021)

Tato verze, vydaná 1. června, se soustřeďuje na čtení textu, nechybí ale ani množství obecných vylepšení…

(Po 17. 5. 2021)

Společnost Adaptech s potěšením oznamuje, že je na světě další aktualizace softwaru telefonů Kapsys…

(St 5. 5. 2021)
Představíme vám a otestujeme několik nejpoužívanějších aplikací pro platformu iOS a jejich alternativy.
 

Sociálně

Nokiáři, nezapomínáme na vás!

12. 5. 2017 | Tomáš Hromádka

Mezi nevidomými je stále hodně těch, kteří využívají nedotykové telefony se systémem Symbian, a to i k prohlížení webu, které je s odečítačem Mobile Speak a jeho zkratkami jedno z nejefektivněj­ších. Bohužel v poslední době se uživatelé setkávají se stále více stránkami, které v Nokii nejdou otevřít.

Většinou se objeví chyba „Operaci nelze vykonat“ a stránka se nenačte. Toto je způsobeno změnou tzv. certifikátu zabezpečení těchto stránek ze staršího SHA-1 na novější a bezpečnější SHA-2. Telefony jako Nokia C5, E52, 5630 atd. tento certifikát neobsahují a tudíž s takto zabezpečenými stránkami neumí pracovat.

Ale naštěstí se po dlouhém pátrání podařilo téměř nemožné! Dnes jsme našli velmi jednoduchý způsob, jak tento certifikát do telefonů Nokia dostat a zpřístupnit vám tak opět veškerý moderní webový obsah. Stačí do telefonu nainstalovat přiložený soubor a jako zázrakem vše opět pojede – YouTube, Seznam, Novinky, Gmail atd. Tento soubor pochází přímo z dílny firmy Nokia, nejedná se tedy o žádný trik třetích stran.

Jak na to v pěti krocích

  1. Stáhněte si soubor networking_im­provements.SIS.
  2. Tento soubor zkopírujte do paměti nebo na paměťovou kartu vašeho telefonu.
  3. Vraťte datum svého telefonu na rok 2015, jinak se během instalace zobrazí chyba „Prošlý certifikát“ a instalace se ukončí.
  4. Spusťte instalaci Networking Improvements a na dotaz „Aplikace není kompatibilní s telefonem. Přesto pokračovat?“ odpovězte „Ano“.
  5. Vraťte datum zpět na aktuální.

A nyní si již jen užívejte brouzdání po webových stránkách na vaší Nokii, vše je odteď opět funkční!

Zpět