Web adaptech.cz používá cookies. Tuto funkcionalitu používá k základnímu fungování, sběru statistických informací (např. návštěvnost) a zároveň ke zjednodušení při práci se sociálními sítěmi. Nastavení ukládání cookies můžete kdykoliv změnit zde
Telefon:
+420 605 345 345
 

Novinky

(St 5. 5. 2021)
Představíme vám a otestujeme několik nejpoužívanějších aplikací pro platformu iOS a jejich alternativy.
(Po 3. 5. 2021)

K 29.4.2021 jsme aktualizovali a doplnili nabídku výhodných setů kamerových lup pro školy. Nově v…

(Po 3. 5. 2021)

V dnešní novince si představíme aplikaci Klubovna, první, neoficiální, ale plně funkční aplikaci…

 

Sociálně

Nokiáři, nezapomínáme na vás!

12. 5. 2017 | Tomáš Hromádka

Mezi nevidomými je stále hodně těch, kteří využívají nedotykové telefony se systémem Symbian, a to i k prohlížení webu, které je s odečítačem Mobile Speak a jeho zkratkami jedno z nejefektivněj­ších. Bohužel v poslední době se uživatelé setkávají se stále více stránkami, které v Nokii nejdou otevřít.

Většinou se objeví chyba „Operaci nelze vykonat“ a stránka se nenačte. Toto je způsobeno změnou tzv. certifikátu zabezpečení těchto stránek ze staršího SHA-1 na novější a bezpečnější SHA-2. Telefony jako Nokia C5, E52, 5630 atd. tento certifikát neobsahují a tudíž s takto zabezpečenými stránkami neumí pracovat.

Ale naštěstí se po dlouhém pátrání podařilo téměř nemožné! Dnes jsme našli velmi jednoduchý způsob, jak tento certifikát do telefonů Nokia dostat a zpřístupnit vám tak opět veškerý moderní webový obsah. Stačí do telefonu nainstalovat přiložený soubor a jako zázrakem vše opět pojede – YouTube, Seznam, Novinky, Gmail atd. Tento soubor pochází přímo z dílny firmy Nokia, nejedná se tedy o žádný trik třetích stran.

Jak na to v pěti krocích

  1. Stáhněte si soubor networking_im­provements.SIS.
  2. Tento soubor zkopírujte do paměti nebo na paměťovou kartu vašeho telefonu.
  3. Vraťte datum svého telefonu na rok 2015, jinak se během instalace zobrazí chyba „Prošlý certifikát“ a instalace se ukončí.
  4. Spusťte instalaci Networking Improvements a na dotaz „Aplikace není kompatibilní s telefonem. Přesto pokračovat?“ odpovězte „Ano“.
  5. Vraťte datum zpět na aktuální.

A nyní si již jen užívejte brouzdání po webových stránkách na vaší Nokii, vše je odteď opět funkční!

Zpět