Web adaptech.cz používá cookies. Tuto funkcionalitu používá k základnímu fungování, sběru statistických informací (např. návštěvnost) a zároveň ke zjednodušení při práci se sociálními sítěmi. Nastavení ukládání cookies můžete kdykoliv změnit zde
Telefon:
+420 605 345 345
 

Novinky

(Čt 14. 10. 2021)

Stále se zlepšujeme i na základě vašich podnětů! V našem konfigurátoru počítačových pomůcek naleznete…

(St 13. 10. 2021)

V tomto historickém okénku se zaměříme na terminologii, která už po dobu takřka čtvrt století provází…

(Út 5. 10. 2021)

V dnešní novince si blíže představíme pojem „SMA“, s kterým se můžete mimo jiné setkat při objednávce…

 

Sociálně

Dolphin produkty řady 15: jediné řešení s plnohodnotným zvětšením a odečítáním s podporou Windows 10

2. 9. 2015 | Petr Řehák

Po předchozím úspěšném veřejném testování vydala včera společnost Dolphin verzi 15 svých zvětšovacích/o­dečítacích produktů, jediného řešení kombinujícího plnohodnotné zvětšení obrazu a čtení z obrazovky s podporou nově vydaného operačního systému Windows 10. Inovace se dočkal i instalační program.

logo programu SuperNova

Podpora systému Windows 10

Co nového přináší systém Windows 10 uživatelům produktů Dolphin? Především nabídku Start, která se vrátila v nové podobě umožňující efektivnější práci. Pro uživatele zvětšení a myši představuje nová a kompaktnější nabídka Start větší pohodlí a méně času stráveného hledáním požadované aplikace na celé zvětšené obrazovce; uživatele hlasového výstupu jistě potěší návrat pole hledání, které funguje velmi podobně jako ve Windows 7, kde bylo tak užitečné!

Můžete vytvářet virtuální plochy a přesunovat se po nich. Uživatelům zvětšení se tak usnadní přepínání mezi aplikacemi a práce na více dokumentech současně.

SuperNova 15 podporuje tyto nové funkce, jež by ale nemohly být přítomny bez ostatních důvěrně známých funkcí verze 14.06, jako je optické rozpoznávání znaků, stahování knih z knihoven online nebo podpora dotykových displejů.

Nový instalační program

K instalaci programu SuperNova se nyní používá nový, uživatelsky přívětivý instalační program. Přestože tento instalační program působí po vizuální stránce dojmem moderního programu, nadále je přítomna hlasová navigace, doplněná o pravidelné akustické signály, které vás ubezpečí o úspěchu probíhající instalace. Nový instalační program byl zjednodušen do čtyř kroků, aby byla instalace programu pro zákazníky jednodušší. Z instalace byly vypuštěny možnosti vlastní a síťové instalace. Správci sítí mohou provést nasazení produktů Dolphin pomocí balíčků MSI, jež jsou k dispozici na instalačním disku produktu.

Přivítejte novou rodinu produktů

Rodinu produktů Dolphin jsme mírně přeuspořádali tak, abyste hned na první pohled poznali, co vám bude nejvíce vyhovovat. Vyberte si jednu ze tří edic produktu SuperNova s křišťálově čistým zvětšením, vysoce kontrastními barevnými schématy a přizpůsobitelnými ukazateli myši – funkcemi, které se přizpůsobí libovolné zrakové vadě pro ten nejlepší zážitek. Všechny tyto edice podporují operační systémy Windows 7, Windows 8 a Windows 10 a lze je provozovat na přenosných i stolních počítačích, stejně jako na tabletech:

logo programu SuperNova Lupa SuperNova Lupa nabízí až 64násobné zvětšení bez ztráty kvality obrazu i při nejvyšších úrovních, s možností posouvání a úpravy zvětšené oblasti dotykem prstu na tabletech a přenosných počítačích s dotykovou obrazovkou.

logo programu SuperNova Lupa s hlasovou podporou SuperNova Lupa s hlasovou podporou nabízí navíc přirozeně znějící hlasy, jimiž si můžete přečíst webové stránky, aplikace, dokumenty a e-maily, a také napsané znaky a slova pro zvýšení sebejistoty a produktivity. S pomocí nezávislé funkce Skenovat a číst si můžete přečíst tištěné materiály a dokumenty PDF.

logo programu SuperNova Předčítací lupa SuperNova Předčítací lupa je program vhodný pro osoby s progresivní zrakovou vadou nebo pro organizace, které chtějí informace na počítačové obrazovce zprostředkovat osobám s různým stupněm zrakového postižení. K výše jmenovaným funkcím, jako jsou Skenovat a číst nebo přirozeně znějící hlasy, přidává tento program funkce jako Dolphin kurzor a Vyhledávač položek pro nalezení informací na obrazovce, stejně jako podporu braillských řádků, a stává se tak univerzálním řešením pro každého.

Dolphin ScreenReader byl vyčleněn z rodiny programů SuperNova a stává se tak samostatným produktem.

Všechny funkce těchto programů jsou i nadále plně přizpůsobitelné, aby splňovaly požadavky všech uživatelů, ať už jde o velikost zvětšení, hlas a jeho rychlost a další parametry, jež vám „ušijí“ libovolný program SuperNova přesně na míru.

Známé problémy

Sama společnost Microsoft si je vědoma některých nedokonalostí v podpoře funkcí usnadnění ve svém nejnovějším operačním systému a prohlížeči Edge, a tak vydala seznam doporučení (v angličtině), jimiž by se měli řídit uživatelé systému Windows 10, spoléhající se na čtení obsahu obrazovky. Následuje seznam doporučení ve zkratce:

  • Jako výchozí používejte webový prohlížeč Internet Explorer, nikoli Edge. Nový webový prohlížeč Edge společnosti Microsoft neobsahuje potřebnou podporu usnadnění přístupu a není podporován. Pokusíte-li se jej spustit, poradíme vám, jak přepnout zpět na Internet Explorer. Jedná se o obecnější problém vývoje společnosti Microsoft a týká se rovněž aplikace Store a mnoha moderních aplikací.
  • Jako prohlížeč dokumentů PDF používejte Adobe Reader, nikoli Edge.
  • Pro správu elektronické pošty používejte aplikaci Outlook namísto vestavěné aplikace Pošta.

Společnost Dolphin dále zjistila následující problémy podpory usnadnění v systému Windows 10, na jejichž vyřešení společnost Microsoft pracuje. Tyto problémy mohou mít pro uživatele produktů Dolphin malý řetězový efekt:

  • Uživatelé systému Windows 10 se mohou občas setkávat s problémem, kdy SuperNova při svém ukončování brání systému ve vypnutí.
  • Používáte-li dotykové ovládání v systému Windows 10, můžete se setkat s pomalou odezvou při zapínání zvýraznění kurzoru. Toto je problém společnosti Microsoft, která pracuje na jeho vyřešení.
  • Když ve Windows 10 opouštíte nabídku Start, může občas dojít k umlčení hlasového výstupu na dobu několika vteřin a po této době by se měl hlas opět ozvat. Toto je opět problém společnosti Microsoft a prozatím může pomoci vypnutí živých dlaždic.
  • Používáte-li produkty Dolphin v systému Windows 7 spolu se zobrazením kamerové lupy, část obrazovky, která by měla zobrazovat aplikaci kamery, je prázdná, bez zvětšeného obrazu. Více se můžete dočíst v článcích znalostní báze společnosti Dolphin (v angličtině).

Novou verzi produktů Dolphin si budete moci již brzy stáhnout z našeho webu ze sekce Ke stažení.

Zpět