Web adaptech.cz používá cookies. Tuto funkcionalitu používá k základnímu fungování, sběru statistických informací (např. návštěvnost) a zároveň ke zjednodušení při práci se sociálními sítěmi. Nastavení ukládání cookies můžete kdykoliv změnit zde
Telefon:
+420 605 345 345
 

Novinky

(Čt 10. 6. 2021)

Tato verze, vydaná 1. června, se soustřeďuje na čtení textu, nechybí ale ani množství obecných vylepšení…

(Po 17. 5. 2021)

Společnost Adaptech s potěšením oznamuje, že je na světě další aktualizace softwaru telefonů Kapsys…

(St 5. 5. 2021)
Představíme vám a otestujeme několik nejpoužívanějších aplikací pro platformu iOS a jejich alternativy.
 

Sociálně

Window-Eyes pro uživatele Microsoft Office zdarma (tisková zpráva)

24. 2. 2014 | Petr Řehák

Společnost GW Micro oznamuje globální iniciativu Window-Eyes pro uživatele Microsoft Office

TISKOVÁ ZPRÁVA

**Fort Wayne, Indiana (14. ledna 2014) – společnost GW Micro, Inc. (www.gwmicro.com) hrdě přichází s revolučním oznámením. Společnosti GW Micro a Microsoft Corp. dávají uživatelům Microsoft Office k dispozici produkt Window-Eyes zcela zdarma.

Window-Eyes je odečítač obrazovky, jenž zprostředkovává nevidomým a slabozrakým lidem a lidem s poruchami učení úplný přístup k osobním počítačům se systémem Windows, zpřístupněným hlasovým nebo braillským výstupem.

Aby se Window-Eyes dostal k co největšímo počtu lidí, kteří jej opravdu potřebují, společnosti GW Micro a Microsoft spolupracovaly na této celosvětové iniciativě, jejímž cílem je nabídnout každému, kdo používá Microsoft Office 2010 nebo novější, také program Window-Eyes ve více než 15 jazycích zcela zdarma. Přístup k technologiím má zásadní význam pro nevidomé a slabozraké, aby byli konkurenceschopní na pracovišti. Jako taková má tedy tato iniciativa mezi společnostmi GW Micro a Microsoft potenciál snižovat bariéry milionů nevidomých a zrakově postižených lidí na celém světě.

Jak populace stárne, budou technologie, jako je Window-Eyes, stále důležitější, protože roste počet lidí trpících věkem podmíněnou makulární degenerací a dalšími degenerativními onemocněními sítnice. „Tato významná změna ve způsobu, jakým podnikáme, odráží měnící se vnímání přístupnosti a také technologií obecně. Než čekat, že se změní svět, ujmuly se společnosti Microsoft a GW Micro role průkopníků,“ vysvětlil Dan Weirich, viceprezident oddělení prodeje a marketingu společnosti GW Micro. Weirich věří, že tato technologie může pomoci zpřístupnit osobní počítače milionům lidí, kterým zdarma poskytnutý produkt otevře brány do nového světa asistivních technologií.

S ohledem na rychle se měnící tvář technologie a konkrétně asistenční technologie, si společné úsilí společností GW Micro a Microsoft klade za cíl dlouhodobé zajištění přístupnosti pro nevidomé a slabozraké lidi.

Společnost Microsoft nadále bere přístupnost vážně. „Spojením se společností GW Micro v této snaze dokazujeme pokračující závazek Microsoftu poskytovat všem zákazníkům technologie a nástroje, které přispějí k jejich produktivitě v pracovním i osobním životě.“ řekl Rob Sinclair, ředitel oddělení přístupnosti společnosti Microsoft.

Oprávnění zákazníci, vlastnící Microsoft Office 2010 nebo novější, si budou moci dnes stáhnout plnou verzi programu Window-Eyes na webu www.WindowEyesForOffice.com. Na této webové stránce jsou k dispozici pokyny ke stažení, stejně jako další podrobnosti k této nabídce.

Společnost GW Micro, Inc. (www.gwmicro.com) je důvěryhodným průkopníkem v oblasti adaptivní technologie od roku 1990, a je nadále předním dodavatelem řešení šitých na míru zákazníkům.

Kontakt:
Dan Weirich, viceprezident oddělení prodeje a marketingu
dan@gwmicro.com
(260) 489–3671

Zpět