Web adaptech.cz používá cookies. Tuto funkcionalitu používá k základnímu fungování, sběru statistických informací (např. návštěvnost) a zároveň ke zjednodušení při práci se sociálními sítěmi. Nastavení ukládání cookies můžete kdykoliv změnit zde
Telefon:
+420 605 345 345
 

Novinky

(Čt 14. 10. 2021)

Stále se zlepšujeme i na základě vašich podnětů! V našem konfigurátoru počítačových pomůcek naleznete…

(St 13. 10. 2021)

V tomto historickém okénku se zaměříme na terminologii, která už po dobu takřka čtvrt století provází…

(Út 5. 10. 2021)

V dnešní novince si blíže představíme pojem „SMA“, s kterým se můžete mimo jiné setkat při objednávce…

 

Sociálně

Window-Eyes pro uživatele Microsoft Office zdarma (tisková zpráva)

24. 2. 2014 | Petr Řehák

Společnost GW Micro oznamuje globální iniciativu Window-Eyes pro uživatele Microsoft Office

TISKOVÁ ZPRÁVA

**Fort Wayne, Indiana (14. ledna 2014) – společnost GW Micro, Inc. (www.gwmicro.com) hrdě přichází s revolučním oznámením. Společnosti GW Micro a Microsoft Corp. dávají uživatelům Microsoft Office k dispozici produkt Window-Eyes zcela zdarma.

Window-Eyes je odečítač obrazovky, jenž zprostředkovává nevidomým a slabozrakým lidem a lidem s poruchami učení úplný přístup k osobním počítačům se systémem Windows, zpřístupněným hlasovým nebo braillským výstupem.

Aby se Window-Eyes dostal k co největšímo počtu lidí, kteří jej opravdu potřebují, společnosti GW Micro a Microsoft spolupracovaly na této celosvětové iniciativě, jejímž cílem je nabídnout každému, kdo používá Microsoft Office 2010 nebo novější, také program Window-Eyes ve více než 15 jazycích zcela zdarma. Přístup k technologiím má zásadní význam pro nevidomé a slabozraké, aby byli konkurenceschopní na pracovišti. Jako taková má tedy tato iniciativa mezi společnostmi GW Micro a Microsoft potenciál snižovat bariéry milionů nevidomých a zrakově postižených lidí na celém světě.

Jak populace stárne, budou technologie, jako je Window-Eyes, stále důležitější, protože roste počet lidí trpících věkem podmíněnou makulární degenerací a dalšími degenerativními onemocněními sítnice. „Tato významná změna ve způsobu, jakým podnikáme, odráží měnící se vnímání přístupnosti a také technologií obecně. Než čekat, že se změní svět, ujmuly se společnosti Microsoft a GW Micro role průkopníků,“ vysvětlil Dan Weirich, viceprezident oddělení prodeje a marketingu společnosti GW Micro. Weirich věří, že tato technologie může pomoci zpřístupnit osobní počítače milionům lidí, kterým zdarma poskytnutý produkt otevře brány do nového světa asistivních technologií.

S ohledem na rychle se měnící tvář technologie a konkrétně asistenční technologie, si společné úsilí společností GW Micro a Microsoft klade za cíl dlouhodobé zajištění přístupnosti pro nevidomé a slabozraké lidi.

Společnost Microsoft nadále bere přístupnost vážně. „Spojením se společností GW Micro v této snaze dokazujeme pokračující závazek Microsoftu poskytovat všem zákazníkům technologie a nástroje, které přispějí k jejich produktivitě v pracovním i osobním životě.“ řekl Rob Sinclair, ředitel oddělení přístupnosti společnosti Microsoft.

Oprávnění zákazníci, vlastnící Microsoft Office 2010 nebo novější, si budou moci dnes stáhnout plnou verzi programu Window-Eyes na webu www.WindowEyesForOffice.com. Na této webové stránce jsou k dispozici pokyny ke stažení, stejně jako další podrobnosti k této nabídce.

Společnost GW Micro, Inc. (www.gwmicro.com) je důvěryhodným průkopníkem v oblasti adaptivní technologie od roku 1990, a je nadále předním dodavatelem řešení šitých na míru zákazníkům.

Kontakt:
Dan Weirich, viceprezident oddělení prodeje a marketingu
dan@gwmicro.com
(260) 489–3671

Zpět