Web adaptech.cz používá cookies. Tuto funkcionalitu používá k základnímu fungování, sběru statistických informací (např. návštěvnost) a zároveň ke zjednodušení při práci se sociálními sítěmi. Nastavení ukládání cookies můžete kdykoliv změnit zde
Telefon:
+420 605 345 345
 

Novinky

(Čt 10. 6. 2021)

Tato verze, vydaná 1. června, se soustřeďuje na čtení textu, nechybí ale ani množství obecných vylepšení…

(Po 17. 5. 2021)

Společnost Adaptech s potěšením oznamuje, že je na světě další aktualizace softwaru telefonů Kapsys…

(St 5. 5. 2021)
Představíme vám a otestujeme několik nejpoužívanějších aplikací pro platformu iOS a jejich alternativy.
 

Sociálně

Přichází Kapsys MiniVision2

27. 1. 2021 | Tomáš Hromádka

Společnost Adaptech s potěšením oznamuje, že na trh přichází nová generace telefonu Kapsys MiniVision s označením MiniVision2.

Nástupce populárního telefonu MiniVision je ve všech aspektech lepší, proto si pojďme ona vylepšení představit.

Evoluce hardwaru

Telefon rozměrově lehce narostl, ale stále se velmi pohodlně drží a díky větším rozměrům mohla být zvětšena i plocha klávesnice.

Ta byla kompletně přepracována, klávesy pro zadávání čísel jsou širší, s většími rozestupy, klávesy pro pohyb v nabídkách jsou vystouplé a potvrzovací střed má reliéfní úpravu stejně jako klávesy pro zvednutí a zavěšení hovoru. Klávesnice tak patří k tomu nejlepšímu, co je v této třídě na trhu.

Vylepšení doznal i reproduktor a mikrofon. Jak sluchátkový, tak hlasitý reproduktor mají příjemný, středově orientovaný a hlasitý projev a díky funkci volání přes sítě 4G (VoLTE) budou vaše hovory opravdu kvalitní a srozumitelné.

Kromě alfanumerické klávesnice telefon obsahuje i SOS tlačítko, které je umístěno na zádech telefonu a je mírně zapuštěno do těla přístroje, takže nehrozí jeho nechtěné stisknutí.

Zvětšen byl i displej, který na ploše o velikosti 2,31 palce nabízí možnost zobrazování textu, ikon nebo ikon i textu, 4 velikosti textu, 5 typů písma, 6 barevných kontrastů, tučné zobrazení a volbu rychlosti a doby posouvání zvětšeného textu.

Pohodlné nabíjení

Součástí telefonu Kapsys MiniVision2 je malý nabíjecí stojánek, do kterého stačí telefon lehce postavit a ten se ihned začne nabíjet.
Již tak nehrozí žádné problémy při manipulaci s microUSB konektorem či kabelem.

Nové funkce

Telefon dostal i pár nových a užitečných funkcí.

Přibyla aplikace Fotoaparát pro jednoduché pořizování základních snímků a Galerie pro jejich prohlížení, případně odeslání formou MMS, které tento přístroj již také podporuje.

Velmi užitečnou funkcí je Detektor osvětlení, který pomocí fotoaparátu snímá světlo ze svého okolí a jeho intenzitu oznamuje pomocí zvukového signálu. Již se vám tak nestane, že byste před odchodem zapomněli zhasnout.

Při cestování se může hodit velmi jednoduchá funkce Kde jsem, která díky připojení k internetu a GPS ohlásí vaši aktuální polohu.

Ostatní aplikace jsou shodné s předchozí generací tohoto přístroje.

Rychlejší procesor

Srdcem telefonu je dvoujádrový procesor Cortex-A7 s frekvencí 1,3 GHz a paměť RAM o velikosti 512 MB.
Oproti předchozí generaci je tato o poznání svižnější a má rychlejší odezvu na stisky kláves.

Vnitřní paměť má kapacitu 4 GB a přístroj podporuje i paměťové karty microSDHC do velikosti 32 GB. Kapacita baterie činí 1600 mAh, což by dle výrobce mělo stačit buď na 7 hodin hovoru, nebo 200 hodin v pohotovosti.

Shrnutí

Telefon Kapsys MiniVision2 zachovává jednoduchost ovládání předchozí generace, ale s výrazně lepšími parametry, proto doufáme, že s ním budete spokojeni i vy, naši zákazníci.

Zpět